O ZASOBNIKU (Kontakt)

Napisz do nas e-mail: ZASOBNIK(at)WIR.PL

Albo skorzystaj z FORMULARZA KONTAKTOWEGO:

Zasobnik przedstawia materiały (głównie strony internetowe, pliki dźwiękowe i filmowe) znalezione w internecie i dotyczące Polaków żyjących na Bukowinie (region leżący na pograniczu ukraińsko-rumuńskim). Materiały zostały podzielone tematycznie (menu po lewej), oznaczone ze względu na istotne informacje w nich zawarte (tagowanie pod każdym wpisem i w chmurze po lewej) oraz podzielone ze względu na zawartość (zwykłe wpisy to przede wszystkim strony internetowe, poza tym oddzielnie oznaczone pod tytułami wpisów są filmy i materiały dźwiękowe).  Mamy nadzieje, że w ten sposób przeszukiwanie zawartości strony będzie maksymalnie uproszczone.

Jeżeli znasz ciekawe materiały warte dodania do Zasobnika, koniecznie nam o tym napisz! My również będziemy się starać dodawać nowe materiały i weryfikować stare, kiedy tylko czas na to pozwoli. Poniżej jest przycisk „Follow”, dzięki któremu można podać swój e-mail i otrzymywać tą drogą informacje o najnowszych wpisach.

W menu u góry znajdują się dodatkowe materiały osobno skompletowane przez nas. Jest to interaktywna mapa z oznaczeniami najważniejszych miejsc i instytucji polonijnych na Bukowinie. Sytuacja demograficzna tamtejszych Polaków, zbiór informacji głównie o pisarzach kształtujących Bukowinę na przełomie XIX i XX wieku oraz informacja o najważniejszych postaciach bukowińskiej Polonii. Od 2015 roku rozbudowuje się wirtualnie mikro-muzeum z materiałami fotograficznymi i dźwiękowymi. Wszelkie komentarze i sugestie zmian są bardzo mile widziane!

Każdy materiał jest odnośnikiem do strony gdzie został opublikowany (albo należy kliknąć na obrazek wpisu, albo zawarte są w nim linki).  Jeśli właściciel strony przeniósł lub skasował materiał, link będzie niestety błędny, za co z góry przepraszamy. Będziemy starali się na bieżąco wykrywać i usuwać błędne odnośniki. Za każdą pomoc czy informację zwrotną będziemy wdzięczni.

Reklamy