Korpus Wakacyjny 2018

Nawiązując do tradycji z czasów CK, korpus wakacyjny to letnie półkolonie – warsztaty dla bukowińskich dzieciaków.

Korpusy Wakacyjne w 2018 roku planowane są od poniedziałku do piątku (30.07-3.08), 3 godziny dziennie (10:00-13:00). Warsztaty na pewno odbędą się w Starej Hucie (Krasnoszora), bo mamy już grupę osób zainteresowanych ich prowadzeniem (częściowo poprzedni prowadzący, a częściowo nowe i kreatywne osoby!). Jak w poprzednich latach Korpusy odbędą się przy parafii.

Poszukujemy również osoby zainteresowane prowadzeniem podobnych zajęć w Piotrowcach Dolnych (ok. 20 km, 40 min jazdy od Starej Huty). W tym wypadku zakwaterowanie i wyżywienie będzie zapewnione, więc jedyne koszty dla prowadzących warsztaty to przejazd na miejsce = ok. 200 zl w obie strony, zależnie od rodzaju transportu. Szukamy 2-3 zainteresowane osoby, w Piotrowcach spodziewamy się do 20 dzieci. Dla inspiracji polecamy zdjęcia z poprzednich edycji Korpusów Wakacyjnych.

Planujemy wyjazd w piątek 27.07, tak żeby na sobotę wieczór (28.07) być na miejscu. Powrót od soboty 4.08. Jeśli uda się zrobić zajęcia w obu wioskach, to możemy pomyśleć o 2 wspólnych dniach i raz przywieść grupę z Piotrowiec do Starej Huty, i raz w drugą stronę – wtedy mielibyśmy okazję 2 razy w ciągu 5 dni się spotkać.

W razie pytań prosimy pisać: zasobnik@wir.pl

Reklamy

wielorazowego użytku służący do przechowywania bukowińskich tematów około polonijnych.